Co z tą ustawą - ile jeszcze potrwa jej uchwalanie?

Dokładnie 3 miesiące, czyli 91 dni - tyle pozostało działkowcom do dnia wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Uchylone przepisy stracą moc już 21 stycznia 2014 roku. Jeśli do tego czasu nie zacznie obowiązywać nowa ustawa o ogrodach działkowych, to już za trzy miesiące właściciele terenów będą mogli dowolnie i swobodnie rozporządzać terenami ogrodów działkowych. Wszak do tego zmierzał opracowany wcześniej pod okiem posła Stanisława Huskowskiego projekt Platformy Obywatelskiej, przeciwko któremu ostro zaprotestowało środowisko działkowców.

STANOWISKO

Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców

z dnia 18 października 2013 r.

w sprawie zmiany stosunku Platformy Obywatelskiej do

obywatelskiego projektu ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych

 

Krajowa Rada PZD z satysfakcją przyjęła zdecydowaną zmianę stanowiska Platformy Obywatelskiego w stosunku do zapisów obywatelskiego projektu ustawy o ROD. Z aprobatą należy się przede wszystkim odnieść do faktu, że posłowie PO głosowali niemal za wszystkimi poprawkami zgłoszonymi przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, co pozwoliło uzyskać niezbędną większość dla przywrócenia zasadniczych założeń projektu, popartego przez ponad 924.000 obywateli.

UCHWAŁA Nr 1/XIV/2013

Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców

z dnia 18 października 2013 r.

w sprawie roli i znaczenia stosowania prawa w PZD

 

Zbliżający się okres będzie dla Związku bardzo trudny. Wszystkie jego organy, począwszy od ogrodowych, na krajowych kończąc, będą uważnie obserwowane zarówno przez członków, jak i przez społeczeństwo. Będzie to związane z nową sytuacją prawną, w jaką wejdzie ogrodnictwo działkowe w styczniu 2014 r.

OŚWIADCZENIE

Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców

z dnia 18 października 2013 r.

w sprawie relacji medialnych dotyczących

Ogólnopolskiej Manifestacji Działkowców

„Dawno w Warszawie nie było tak spektakularnego i przyciągającego uwagę  pochodu” -  między innymi takie komentarze  można było usłyszeć podczas ogólnopolskiej manifestacji działkowców, która  odbyła się 10 października 2013 r. w Warszawie.  Wydarzenie było z pewnością widowiskowe, gdyż przy dźwiękach trąbek i wuwuzeli manifestowało blisko 15 tysięcy działkowców z całej Polski.

 

 

 

Obchody Dnia Działkowca w ROD Pszczółka odbędą się
12 września 2015 roku


W programie m.in.:

  • Zawody wędkarskie dla działkowców,
  • Konkursy dla dzieci,
  • Konkurs na najładniejszą działkę,
  • Konkurs na Okaz z działki,
  • Zawody w przeciąganiu liny,
  • Poczęstunek,
  • Zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej.

 

 

 Wolne Działki

Plan Ogrodu

© 2016 ROD Pszczółka. All Rights Reserved.