Podziękowanie Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego dla działkowców - 15.12.2013

Szanowni Państwo!

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przez ostatni rok wspierali działania i zabiegi Polskiego Związku Działkowców oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej mające na celu uchwalenie nowej, dobrej ustawy dla działkowców i ich ogrodów.

Dziękuję nie tylko 924 tysiącom obywateli, których podpisy złożono do laski marszałkowskiej, ale również kilkuset tysiącom osób, które na późniejszym etapie włączyły się w te działania pisząc tysiące listów i petycji, odwiedzając, a przynajmniej prosząc o spotkanie każdego z posłów, czy wreszcie przybywając na manifestacje w obronie projektu obywatelskiego.

Przyjmijcie moje wyrazy uznania i wdzięczności za każde pismo, jakie wysłaliście do posłów i władz RP – są one wyrazem zrozumienia i akceptacji dla naszych starań o zabezpieczenie praw działkowców i ogrodów. Po raz kolejny dowiedliśmy, że środowisko polskich działkowców i ich przyjaciół jest silne i zjednoczone, przede wszystkim zaś daliśmy świadectwo tego, że jesteśmy ważną częścią społeczeństwa obywatelskiego, z którym władza powinna się liczyć. Serdecznie dziękuję za Waszą ogromną  aktywność i zaangażowanie, które sprawiły, że posłowie wsłuchali się w głos tych, którzy są solą ogrodów. Jestem głęboko przekonany, że Wasza niezłomność i nieustająca wiara w zwycięstwo, miały decydujące znaczenie dla pozytywnego rozstrzygnięcia tego procesu legislacyjnego. Bez Waszej pracy sukces, jakim jest uchwalenie przez Sejm projektu obywatelskiego ponad podziałami politycznymi, byłby niemożliwy.

Składam również serdeczne podziękowania licznym samorządowcom, oraz przedstawicielom organizacji pozarządowych i związków zawodowych, którzy nie tylko od samego początku popierali nasz projekt i nierzadko zbierali pod nim podpisy, ale – co najważniejsze – wsparli nas swoim autorytetem.

To dzięki Wam wszystkim przygotowana ustawa o ogrodach działkowych już niedługo może stać się dobrym prawem dla działkowców i ogrodów. Dzień w którym projekt ten stanie się prawem, będzie prawdziwym świętem społeczeństwa obywatelskiego.

Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję


Prezes Polskiego Związku Działkowców

Eugeniusz Kondracki

 


 

Drodzy Działkowcy i Wszyscy Przyjaciele Ogrodów! - 13.12.2013

Drodzy Działkowcy i Wszyscy Przyjaciele Ogrodów!

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie zakończyło prace parlamentarne nad obywatelskim projektem ustawy o ROD. Kolejny etap naszej wspólnej kampanii zakończył się sukcesem. Na gorąco pragniemy Wam „gorąco” podziękować za wsparcie, jakiego udzieliliście inicjatywie obywatelskiej.

Mamy pełną świadomość znaczenia, jakie dla jej sukcesu miał blisko milion podpisów, dziesiątki tysięcy listów oraz kilkadziesiąt tysięcy osób odwiedzających parlamentarzystów i uczestniczących w innych wydarzeniach naszej kampanii.

Ustawa czeka na podpis Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dlatego zachęcamy Was do pisania listów do Pana Prezydenta ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )  z apelem o podpisanie ustawy - najlepiej przed 24 grudnia - aby Święta i Nowy Rok upłynęły milionowi rodzin polskich działkowców wolne od troski o przyszłość ich działek.

W grudniu 2013r. listy piszemy nie tylko do Świętego Mikołaja :).

Jeszcze raz dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej

Projektu Ustawy

o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

 

 


Ustawa działkowa czeka już tylko na podpis Prezydenta

sejm21 dni od jutra – to czas, w którym Prezydent Bronisław Komorowski musi rozpatrzyć obywatelski projekt ustawy o ROD, który w dniu dzisiejszym zakończył swoją legislacyjną drogę przez parlament. Posłowie kolejny raz, tym razem już ostatni, zajmowali się dziś ustawą działkową po tym, jak Senat wprowadził do niej 4 poprawki. Sejm niemalże jednogłośnie przyjął ustawę działkową z senackimi poprawkami.

(źródło: red. KR PZD)

 


 


Senat wniósł poprawki do ustawy o  rodzinnych ogrodach działkowych.

Podczas głosowania nad ustawą działkową w Senacie, które odbyło się 12 grudnia, senatorowie przyjęli 4 poprawki zgłoszone w czasie dyskusji nad tą ustawą i które zostały przyjęte przez komisje senackie Gospodarki Narodowej i Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Wprowadzenie poprawek przez Senat oznacza, że ustawa musi wrócić teraz na posiedzenie Sejmu. Już dziś o godz. 15:30 odbędzie się wspólne posiedzenie sejmowych komisji Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

(źródło: red. KR PZD)

 

 

 

 


 

Senatorowie zagłosują ws. nowej ustawy działkowej

11  grudnia (środa) w Senacie odbędzie się głosowanie nad nową ustawą działkową. Jeżeli Senatorowie przyjmą projekt bez poprawek, to trafi on następnie na  biurko prezydenta, który ma maksymalnie 21 dni na jego podpisanie.Głosowanie nad ustawą przewidziane jest jako czwarty punkt podczas 45. Posiedzenia Senatu, które rozpocznie się o godzinie 9. Zachęcamy do śledzenia relacji wideo za pośrednictwem itvSenat (link).

(źródło red. KR PZD)

 


Wolne Działki

Plan Ogrodu

© 2016 ROD Pszczółka. All Rights Reserved.